آموزش نوشتن کد به چند زبان در asp.net

ASP , آموزشی , سورس , سی شارپ , ویژوال بیسیک
اسفند ۲۲, ۱۳۹۰
بازدید : 1245 بازدید

طبق تجربیات به دست آمده ، برنامه های بسیاری با سی شارپ و ویژوال بیسیک دات نت طراحی شده است ، که بسیار کاربردی بوده و می توان از آن ها در ASP.Net استفاده نمود.همانگونه که می دانید در برنامه های ASP.net پوشه های محافظت شده و مخصوصی می توان تعریف نمود که هر یک کاربردهای خاص خود را دارا هستند. از جمله این پوشه ها می توان به یکی از معروفترین آنها یعنی APP_Code اشاره کرد که کلاسها و کدهایی که می خواهید در سرتاسر برنامه خود به آنها دست پیدا کنید، در این فولدر نگهداری می کنید. واضح است که این کدها تنها باید به یکی از دو زبان #C یا VB نوشته شوند. اما اگر واقعا بخواهیم کدی را که مثلا با زبان VB نوشته شده در برنامه خود که نگارش آن بر مبنای #C است استفاده کنیم، چه باید بکنیم؟ در این مطلب از رضا سورس این مطلب را خواهید آموخت.

آموزش نوشتن کد به چند زبان در asp.net

آیا تمام کد را به زبان C# بازنویسی کنیم؟ در اینجا راه حلی ارائه شده است که می توانید بدون دردسر کد خود را در فولدر APP_Code وارد کنید:۱- دو پوشه در APP_Code ایجاد می نمایید (مثلا پوشه VB برای کدهای ویژوال بیسیک و CS برای کدهای سی شارپ).۲- در وب کانفیگ مقادیر زیر را وارد می نمایید:

 

 

 

حال کافی است کدها را در پوشه های مربوط به آنها کپی کنید و برنامه را اجرا نمایید.

Like
امتیاز :
بدون رای!
مدیر سامانه
مدیر سامانه Mr.Code هستم . به صورت تخصصی در زمینه برنامه نویسی سازمانی و طراحی وبسایت و پرتال و طراحی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارم .
همراه ما باشید در اینستاگرام رضا سورس صفحه اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

هفده + 8 =

عضویت در خبرنامه رضا سورس

تمامی اطلاعات محفوظ است!