مفهوم Cross-Browser

آموزشی
مهر ۱۶, ۱۳۹۰
بازدید : 1343 بازدید

یکی از موارد مهم در طراحی سایت و مهمتر از آن طراحی قالب سایت ، سازگار بودن آن با مرورگرهای مختلف می باشد.

Cross-Browser به معنی قابلیت پشتیبانی یک وب‌سایت، یک نرم‌افزار تحت وب، یک ساختار HTML و یا یک اسکریپت Client Side از تمامی مرورگرها است.

مفهوم Cross-Browser

به عبارت دیگر زمانی به یک وب‌سایت Cross-Browser گفته می‌شود که در تمامی نسخه‌های تمامی‌ مرورگرهایی که تا به حال ایجاد شده‌اند و مورد استفاده قرار می‌گیرند یکسان نمایش داده شود.

عبارت Cross-Browser معمولا با عبارت Multi-Browser که به معنی پشتیبانی از چند مرورگر است اشتباه گرفته می‌شود.

استفاده از واژه Cross-Browser در جنگ مرورگرها (سال‌های ۱۹۹۰ به بعد) مرسوم شد. در آن زمان Cross-Browser به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شد که در هر دو مرورگر Internet Explorer و Netscape Navigator نمایش داده می‌شدند.
در آن زمان سازندگان مرورگرها، برای پیشی گرفتن قابلیت‌هایی را به نرم‌افزار خود اضافه می‌کردند. هر چند اکثر این قابلیتها یکسان بود ولی طرز برخورد مرورگرها با این قابلیت‌ها متفاوت بود.
وجود این تفاوت‌ها باعث ایجاد واژه Cross-Browser شد.

امروزه یکی از مهمترین دقدقه‌های طراحان وب، Cross-Browser بودن وب‌سایت است که دلیل عمده آن نقصها و ایرادات بیشمار در نسخه‌های مختلف (به خصوص نسخه‌های قدیمی‌تر) مرورگر Internet Explorer می‌باشد.

Like
امتیاز :
بدون رای!
مدیر سامانه
مدیر سامانه Mr.Code هستم . به صورت تخصصی در زمینه برنامه نویسی سازمانی و طراحی وبسایت و پرتال و طراحی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارم .
همراه ما باشید در اینستاگرام رضا سورس صفحه اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

9 − 4 =

عضویت در خبرنامه رضا سورس

تمامی اطلاعات محفوظ است!