فریم ورک cakephp چیست ؟

آموزشی
مرداد ۲۰, ۱۳۹۲
بازدید : 1339 بازدید

فریم ورک کیک پی اچ پی یک چارچوب(framework) نرم افزاری تحت وب آزاد با معماری MVC – Model View Control  برای تولید برنامه های وب است که به زبان پی اچ پی نوشته شده است مفهوم MVC براساس جداستزی بخشهای اساسی تعریف شده است. این تقسیم کردن باعث می شود تا کنترل و توسعه کدها به بهترین شکل ممکن انجام بشود. کیک یک فریم ورک ساخته یافته است که کاربران php در هر سطحی را قادر می سازد که بتوانند برنامه های قدرتمند تحت وب را به سرعت گسترش داده و بتوانند به سادگی اشیا و متدهای خود را تحت این فریم ورک بکارگیرند.

cakephp

چرا از فریم ورک کیک باید استفاده کنیم ؟
یکی از سوالاتی که ذهن برنامه نویس را به خودش مشغول خواهد ساخت این است که از میان فریم ورک های موجود برای زبان برنامه نویسی php همانند: Codeigniter,Symphony و …. چرا باید از فریم ورک کیک برای پیاده سازی پروژه های خود برگزینیم؟
مهمترین دلیل استفاده از فریم ورک کیک را میتوان به عدم نیاز به یادگیری و استفاده از دستورات پیچیده برنامه نویسی ، آرایه ها، توابع و … توسط توسعه دهنده را اشاره نمود. در واقع می توان گفت برای پیاده سازی برنامه های تحت وب تنها نیاز به ساختار کلی پایگاه داده نیاز است و روابط و ایجاد مدل ها، صفحات و کنترل کننده ها همگی بر اساس سوالاتی که توسط این فریم ورک و براساس تعلق داشتن و روابط جداول از کاربر پرسیده می شود، به راحتی و بدون دخالت کاربر ساخته می شود.

مهمترین مزایای استفاده از cakephp در توسعه برنامه های کاربردی تحت وب و سایت ها را می توان موارد زیر برشمرد:
۱٫ فعال و جامعه دوستانه
۲٫ مجوز انعطاف پذیری کدها
۳٫ برنامه داربست شده
۴٫ معماری VC
۵٫ درخواست توزیع کننده با آدرس های کوتاه ، سفارشی
۶٫ قالب سریع و انعطاف پذیری
۷٫ راهنما برای نمایش آژاکس، جاوا اسکریپت، فرم ها و امکانات شامل: ایمیل، کوکی، امنیت، جلسه، درخواست درخواست و جابجایی قطعات
۸٫ انعطاف پذیری توسط ACL
۹٫ کش انعطاف پذیر
۱۰٫ محلی کردن
۱۱٫ بدون نیاز به پیکربندی آپاچی و کارکردن با استفاده از هر دایرکتوری وب
۱۲٫ پشتیبانی از الگوهای طراحی رایج Design Patterns
۱۳٫ توسعه سریع تر وب
۱۴٫ سازگاری با نگارش های ۴ و ۵ php
۱۵٫ متن باز و مجانی بودن
۱۶٫ ساختارهای کد اصلاح شده

Like
امتیاز :
بدون رای!
مدیر سامانه
مدیر سامانه Mr.Code هستم . به صورت تخصصی در زمینه برنامه نویسی سازمانی و طراحی وبسایت و پرتال و طراحی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارم .
همراه ما باشید در اینستاگرام رضا سورس صفحه اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

هفده + نوزده =

عضویت در خبرنامه رضا سورس

تمامی اطلاعات محفوظ است!