تبدیل وبسایت به DLL جهت امنیت فوق العاده

آموزشی
مرداد ۱۴, ۱۳۹۱
بازدید : 1114 بازدید

همواره پروژه هایی که در چند سال تجربه رضا سورس طراحی شده است ، همراه با نگرانی در مورد سورس بوده است.به این معنا که وقتی پروژه ای به صورت تحت وب و یا وبسایت طراحی می شد ، برقراری امنیت آن نگران کننده بود.

در همین راستا به این نتیجه رسیدیم که می توان وبسایت ها هم مانند سورس های ویندوز به DLL تبدیل نمود. پس با رضا سورس همراه باشید.

 

شما می توانید وب سایت خود را برای امنیت بیشتر، به صورت فایل های DLL در میزبان Upload کنید، تا از دسترسی و تغییرات و ربوده شدن در امان باشند.

لازم به تذکر است که فایل های سایت شما در بسیاری از موارد در هنگامی که در سیستم کارفرما در حال نمایش و ارائه آنها هستید باقی می مانند و این نگرانی های بسیاری را برای برنامه نویسان به وجود می آورد.

از طرفی در خیلی از میزبان های نا امن ، مثلا اگر با Vb.Net‌سایت خود را طراحی کرده باشید، می توانید با تایپ نام صفحه مورد نظر به همراه پسوند vb. در آدرس بار مرورگر، کد آن صفحه را مشاهده کنید.

پس در هر صورت بهتر است فایلهای سایت خود را به DLL‌ تبدیل کنید.

چنین امکانی در ویژوال استودیو گنجانده شده است.کافی است :

در برنامه خود، از طریق View >> Solution Explorer روی مسیر اصلی پروژه خود کلیک راست کرده و گزینه Publisg Website را انتخاب کنید.

دو گزینه اول خیلی مهم هستند.

۱: Allow this precompiled site to be updateable

که با زدن آن فقط فایل های کد نویسی شما اعم از cs. و vb. و یا .js شما به DLL هایی تبدیل می شوند ولی صفحات و طراحی شما قابل ویرایش و نمایش خواهند بود.

۲:use fixed naming and single page assemblies

این گزینه تمام فایل های پروژه شما را به Dll های مجزا تبدیل خواهد کرد.

می توانید از تلفیق تمام گزینه ها نیز استفاده کنید. تفاوت را خودتان مشاهده خواهید کرد.

حال شما می توانید فایلهای DLL وب سایت خود را با خیال راحت و بدون دغدغه های همیشگی اعم از سرقت فایلها و کدها و طراحی ها به میزبان Upload کنید.

حتی این فایلها بصورت یک پروژه در خود ویژوال استودیو نیز قابل اجرا و نمایش هستند، ولی کدهای آن مخفی خواهند بود.

 

Like
امتیاز :
بدون رای!
مدیر سامانه
مدیر سامانه Mr.Code هستم . به صورت تخصصی در زمینه برنامه نویسی سازمانی و طراحی وبسایت و پرتال و طراحی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارم .
همراه ما باشید در اینستاگرام رضا سورس صفحه اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

چهار × یک =

عضویت در خبرنامه رضا سورس

تمامی اطلاعات محفوظ است!