در این جلسه خواهیم آموخت که ساختار اطلاعاتی اسکریپت بر چه مبنایی است و برای ذخیره اطلاعات ، به چه مواردی نیاز داریم.

 

design-groupon-script-via-php

حتما تا به حال در بسیاری از سایت ها ثبت نام کرده اید و یا بسیاری از فرم های اینترنتی را تکمیل نموده اید.پس از تایید ثبت نام و یا فرم تکمیل شده ، اطلاعات شما کجا ثبت می شود؟

جواب این سوال یک کلمه است : بانک اطلاعاتی.

 

بانک اطلاعاتی چیست؟

در یک توضیح ساده ، بانک اطلاعاتی ، محل ذخیره و نگهداری اطلاعات داده ای ماست.اطلاعات داده ای اطلاعاتی هستند که اغلب به صورت نوشتار ذخیره می گردند.بانک های اطلاعاتی انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها را حتما می شناسید !!! نرم افزار Access در بسته نرم افزاری Office.

در طراحی این اسکریپت ، بانک اطلاعاتی مورد استفاده ما ، MySQL می باشد.

بانک اطلاعاتی مجموعه ای از داده های پایدار است که توسط برنامه های کاربردی از جمله یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد . فرض کنید شما 1000 محصول با رنگ و وزن های متفاوت دارید . اگر بخواهید اطلاعات مربوط به محصولات شرکت خودتان را همیشه مورد استفاده قرار بدهید بهترین روش به نظر شما چیست ؟ حفظ کردن و به یاد سپردن اطلاعات که کاری غیر ممکن است . نوشتن اطلاعات بر روی کاغذ یا کارهای دیگر ؟ بهترین روش بانک اطلاعاتی می باشد که شما در هر زمان بوسیله برنامه های کاربردی تحت ویندوز یا تحت وب به راحتی به آن متصل شده و اطلاعات خودتان را مورد بررسی قرار بدهید .
بانک اطلاعاتی ، یک سیستم کامپیوتری یا منبع ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات می باشد .

 

چرا باید از بانک های اطلاعاتی استفاده کنیم ؟
1. دسترسی سریع به اطلاعات مورد نظر
2. امنیت داده ها
3. جلوگیری از اتلاف وقت

 

MYSQL چیست ؟
MYSQL یک سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی رابطه ای است که دارای مزیت کارایی بالا ، قابلیت اعتماد، سرعت ، امنیت و سهولت استفاده از آن باعث شده تا برنامه نویسانی که از PHP استفاده می کنند MYSQL را به عنوان اولین پایگاه داده خود مورد استفاده قرار بدهند .
MYSQL از دو قسمت تشکیل شده است . قسمت اول مربوط می شود به ایجاد و مدیریت بانک اطلاعاتی ،  اجرای درخواست ها ، برگرداندن نتایج خواسته شده . حفظ امنیت داده ها و قسمت دوم مربوط می شود به سمت Clinet یا همان مشتری که بیشتر با کاربرد بازیابی اطلاعات سرو کار دارد .
در درس های بعدی روش نصب نرم افزار MYSQL و روش کار با آن را به صورت کامل آموزش میدهم .راستی! هر قسمتی از آموزش برایتان مبهم بود ، در کنارتان هستیم

 مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *