QR Code چیست؟ تصاویر QR Code (بارکد دو بعدی) یک تصویر رمز نگاری شده ی دو بعدی است که قادر است تا ۷۰۸۹ رقم عددی را در خود ذخیره کند . دستگاه هایی مانند انواع موبایل ها و تبلت ها قادر اند رمز این تصاویر را بشکند و اطلاعات آن ها را به نمایش در بیاورند.

سرعت  حجمی که می توان در این تصاویر ذخیره کرد باور نکردنی است و در آن می توان هر اطلاعاتی را ذخیره کرد. این بارکد ابتدا کارکرد صنعتی داشت و بعد ها مورد توجه قرار گرفت ، به طوریکه امروزه در پزشکی و حتی در گردشگری کاربرد دارد ؛ به طور مثال در اماکن خاصی این تصاویر موجود است که گردشگران با دستگاه هایی که همراه دارند اطلاعات مربوط به آن مکان را مطالعه نمایند.

 

QR Code

 

QR Code برای سایت :

داشتن این تصویر در سایت ها ایده جالبی است و افزونه ها و ماژول های زیادی برای جوملا ، ورد پرس و … موجود است اما در این مطلب از سامانه رضا سورس ، آموزشی به شما ارائه می شود که در هر سیستمی مدیریت محتوایی (حتی در سیستم مدیریت محتواهای شخصی)  قابل استفاده است :

[ برای مشاهده لینک دانلود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کد بالا را در هر صفحه و سایتی قرار دهید مطابق با آدرس صفحه یک تصویر QR بارگذاری میشود که حاوی آدرس این صفحه می باشد. می توانید سایز فعلی را که در حال حاضر ۱۰۰*۱۰۰ است در کد بالا مورد ویرایش قرار دهید.

کاربرد این بارکد ها با شناخت بیشتر آن ها در جهان ، هر روز در حال افزایش می باشد و با توجه به فضای زیادی که برای ذخیره اطلاعات دارا می باشند ، کاربر گسترده ای در همه حوزه ها و اصناف دارا می باشند.


دسته ها : آموزشی کد مقاله

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *