Cloud Storage یا فضای ابری چیست؟

مقاله
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۴
بازدید : 1082 بازدید

فضای ابری یا Cloud Storage ، به حجمی از فضای اینترنت گفته میشود که شما می توانید اطلاعات خود را در آن ذخیره نموده و یا به اشتراک بگذارید و برنامه هایی را در آن اجرا کنید. مدتی است این فضا ها در دنیای مجازی مورد استفاده قرار میگیرند و اگر از من بپرسید می گویم در آینده نسل کامپیوتر های خانگی منقرض میشوند و مردم فقط با این فضا ها کار می کنند.از نمونه این فضاها در کشور ، می توان پرشین گیگ را نام برد.

 

what is cloud storage

 


کاربرد این فضاها چیست؟

در بسیاری از سایت ها، مقدار معینی از این فضا مثلا ۵ گیگا بایت رایگان در اختیار عموم است و برای داشتن فضای بیشتر باید مبلغی پرداخته شود. این فضا یک فضای کاملا شخصی است و شما با تسلط کامل می توانید بر اطلاعاتتان مدیریت داشته باشید. جالب است بدانید در این فضا شما می توانید برنامه هایتان را هم اجرا کنید که در حال حاضر برنامه های زیادی در این فضا مثلا مجموعه آفیس ، مجموعه برنامه های شرکت ادوبی ، اکثر بازی ها و … در این فضا اجرا می شوند.

فایده این روش چیست ؟

یکی از مزایا دسترسی آسان به اطلاعات در هر مکان است ، شما در هر جا که باشید کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید و تنها دستگاه لازم چیز است که به اینترنت متصل شود مثل گوشی موبایل یا تبلت !

یکی دیگر از مزایا توانایی به اشتراک گذاشتن است ، شما هر کدام از فایل هایتان را که بخواهید می توانید برای عموم یا برای افراد خاصی به اشتراک بگذارید.

مهترین مزیت این روش توانایی استفاده از برنامه هایی که به سخت افزار بالای برای اجرای نیاز دارند می باشد ، به دلیل انکه برنامه ها در این فضا تحت سرور اجرا میشوند و از سخت افزار سرور استفاده میکنند؛ مثلا شما فرض کنید بازی که به گرافیک بسیار بالایی نیاز دارد در در سیستمی اجرا نمیشود اما در سیستم ابری حتی با ضعیف ترین سخت افزار ها اجرا میشوند.

در حال حاضر شرکت های گوگل ، ادوبی و بسیاری دیگر این فضا را در اختیار عموم قرار می دهند.

2
امتیاز :
Cloud Storage یا فضای ابری چیست؟
3 از 8 رای
مدیر سامانه
مدیر سامانه Mr.Code هستم . به صورت تخصصی در زمینه برنامه نویسی سازمانی و طراحی وبسایت و پرتال و طراحی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارم .
همراه ما باشید در اینستاگرام رضا سورس صفحه اینستاگرام
دیدگاهتان را بنویسید

19 + 10 =

عضویت در خبرنامه رضا سورس

تمامی اطلاعات محفوظ است!